Home Polityka Polsko-Żydowski Okrągły Stół – Leszek Bubel i Bolesław Szenicer, cz. 3

Polsko-Żydowski Okrągły Stół – Leszek Bubel i Bolesław Szenicer, cz. 3

autor Admin
666 views

„Longinus Zerwimycka” – koszmarny teledysk Bubla i Szenicera (www.jewish,org.pl, 12.02.2008.)

Są już pierwsze reakcje mediów na „Longinusa”. Oto co napisali www.jewish.org.pl:
„Longinus Zerwimycka” – koszmarny teledysk Bubla i Szenicera

Znany z antysemickich poglądów i wystąpień Leszek Bubel postanowił zostać producentem muzycznym. Na stronach jego partii i w serwisie YouTube można znaleźć utrzymany w konwencji disco polo teledysk do piosenki „Longinus Zerwimycka”, której autorem jak i wykonawcą jest sam Bubel.

„Jestem antysemitą – i jest to moją dumą”, „aj waj – Polska nie wasz kraj”, „polskojęzyczne media mózgi obrzezują”, czy „Grossy i Michniki – won do Ameryki!” – to tylko kilka z co radośniejszych fragmentów jego twórczości. W teledysku wystąpił również Bolesław Szenicer, były kierownik cmentarza żydowskiego w Warszawie, obecnie bliski współpracownik Bubla. Dziś Bubla czeka też kolejne badanie psychiatryczne w szpitalu w Tworkach. „Czy to ufoludki Polskę rozgrabiają? lub czy może insze siły tu działają?” – słyszymy w pierszej zwrotce piosenki. Na ekranie pojawia się równoczesnie napis „Nasze kamienice, wasze ulice”, jednoznacznie sugerujacy widzowi o jakie siły może tu chodzić. „Stolzman, Berman, Szechter się w grobach przewracają/że ich własne dzieci się do nich nie przyznają/kto swego ojca nie czci i go nie szanuje/dobrze to widzimy – są to zwykłe… rymy” – i tak dalej.

Teledysk nakrecono w okolicach zamku w Węgrowie, rodzinnym miescie Bubla. Główny wykonawca, a za razem autor tekstu, wystrojony w staropolski kontusz i wymachując szablą, ugania się za dwoma aktorami w tradycyjnych żydowskich strojach. Jednym z nich jest właśnie Szenicer. Potem na tle polskieogo Sejmu Bubel wygłasza „jestem antysemitą – i jest to moją dumą”.

Dalej jest już tylko gorzej. M.in. Bubel wiszący na krzyżu. „…pamiętajmy, że można zlikwidować prasę narodową i zamknąć Leszka Bubla, który ma już 10 aktów oskarżenia i kilka trwających procesów, ale piosenki zabić nie można!” – pisze Bubel na swojej stronie. Przypomnijmy – w ciągu 12 miesięcy przeszedł już 3 badania w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach. Dziś, 12 lutego, ma się odbyć kolejne.

Podczas prawyborów prezydenckich w 2005 r. rozpowszechniał biuletyn ze swoimi artykułami. Przekonywał w nich m.in., że przyczyną upadku zasad w życiu publicznym jest dominacja Żydów, czyli wrogów Polski, Kościoła katolickiego i chrześcijaństwa. Bublowi grozi do dwóch lat więzienia. W lutym 2006 roku Sąd Okręgowy dla Warszawy-Pragi uznał go winnym lżenia narodu żydowskiego i ukarał grzywną 5 tys. zł.

Kilka miesięcy temu Bubel, wraz z Bolesławem Szenicerem, ogłosił nową inicjatywę wydawniczą. W grudniu do ogólnopolskiej sprzedaży wprowadzili pierwszy numer miesięcznika pt. „Co z tą Polską” (w nakładzie 120 tys. egz.). Według twórców, gazeta „porusza najważniejsze problemy, które są przyczyną konfliktów w relacjach stosunków polsko-żydowskich”. Szenicer i Bubel zapewniają, że ma być „inicjatywą ich poprawy”.

Bolesław Szenicer, to m.in. wieloletni kierownik Cmentarza Żydowskiego w Warszawie, członek Polskiej Partii Socjalistycznej, kandydat w wyborach do Sejmu RP w 2005 i 2007 roku z listy Polskiej Partii Pracy. W 2002, po odkryciu przez policję plantacji marihuany na cmentarzu przy ul. Okopowej został usunięty z funkcji kierownika cmentarza. Zarejestrował wtedy Gminę Wyznaniową Starozakonnych w RP. Publikuje w formie internetowej i kserowanej „Głos Starozakonnych”, w którym m.in. atakował wielu działaczy środowiska żydowskiego.

„Choć oba środowiska różnią się pod wieloma względami, to postanowiły podjąć współpracę, bez przypinania sobie oszczerczych łatek na bazie szacunku dla własnych poglądów” – piszą we wspólnym komunikacie Szenicer i Bubel.

– Trudno o jakikolwiek komentarz zarówno do teledysku, jak i do obydwu panów. Takie zachowania trzeba leczyć, a nie karać – mówi Piotr Kadlcik, przewodniczacy Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. – I to najprawdopodobniej klinicznie – dodaje Grażyna Majer, wiceprzewodniczaca warszawskiej Gminy Żydowskiej.

www.jewish,org.pl, 12.02.2008.

Od red.:
1. No po tym co napisaliście to znowu widać, że nie możecie żyć bez manipulacji, teledysk bowiem rozpoczyna się słowami wypowiedzianymi publicznie przez Waszego pupilka Grossa, cyt: „Nie jestem generałem, jestem wampirem”. Dalej cytujecie moje zaśpiewane zdanie: „Jestem antysemitą i to jest moją dumą”. Celowo pominęliście bardzo istotną drugą część zdania „ale tylko dla tych, co na Polskę plują”. Wynika z tego, że promując książkę Grossa i wożąc go po całym kraju jako gwiazdora, można na Polskę pluć! Nie możecie się nadziwić, że tym razem My Polacy i Polscy Żydzi protestujemy przeciwko temu! Pominięty został także istotny fragment: „Oto przesłanie dla moich Rodaków, pomimo wszystko nie wyganiajcie Żyda. Żyd się w Polsce zawsze przyda”. Tak to prawda, tyle, że musicie wreszcie uświadomić sobie, że Waszych plugastw mają już dość nie tylko Polacy, ale i Polscy Żydzi. I jest nas już spora, stale rosnąca grupa. Uznaliśmy, że musimy razem bronić Polski. Zabronicie nam tego!? Gdzie Wasza tolerancja (?) w politycznej walce, gdzie Wasz szacunek dla innych poglądów?

2. Sam teledysk, choć poważny w treści, to ma artystyczną i satyryczną formę. Gdzie Wasze poczucie humoru i dystansu do własnych wad? A może w przeciwieństwie do innych nacji, tylko Wy ich nie ich nie macie? Na szczęście są Żydzi, którzy lubią się pośmiać z własnych przywar, a nie z nacji. Satyra w Polsce ma głęboką i wielowiekową tradycję w literaturze i co ciekawe, wnieśliście w to swój wkład. Kłamstwa i oszczerstwa już nie sposób komentować, czy zwalczać w mediach, które zdominowaliście i które służą złym sprawom. Skala tych Waszych kłamstw jest już śmieszna, więc i nasza replika na nie, w tej formie jest adekwatna. I nie ma to żadnego związku z szydzeniem, bo nie obśmiewamy ludzi, tylko ich cechy charakterów. Zresztą na początku teledysku, jako Polak naśmiewam się z głupoty moich Rodaków, robiąc z siebie idiotę. Sam szlachcic „Longinus Zerwimycka”, jest postacią groteskową, jakich nie brakowało. Ech gamonie, jestem rozczarowany komentarzem, bo żółć Was zżera, a przecież śmiech to zdrowie.

3. Wreszcie przy okazji tego satyrycznego teledysku, dostrzegliście po prawie dwóch miesiącach, że wydajemy gazetę „Co z tą Polską”. A przecież jest to gazeta o Waszych oszustwach i pazerności ze szkodą dla Waszej kultury. No, czekam na Wasze polemiki i sprostowania. Chętnie je zamieścimy. Wytknijcie co w poprzednim i obecnym numerze gazety nie jest prawdą! Do roboty lenie. Czekamy! Ale póki co musicie się oswajać z tym, że macie opozycję polityczną, która Waszą durnotę i pseudointeligencję zwalcza nie tylko demaskatorskimi publikacjami, ale i satyrą.

4. Zamieszczając u siebie link w dziale „Antysemityzm”, potwierdzacie, iż zawsze i wszędzie, bez najmniejszego wnikania w przyczyny tego propagowanego przez Was zjawiska, rościcie sobie prawo, jako jedyna nacja na świecie do walki z wszelką krytyką. Skoro się tak wywyższacie, to jest to już rasizm! „Takie zachowania trzeba leczyć, a nie karać” powiedział Piotr Kadlicik. Ja jestem przebadany psychiatrycznie cztery razy i ku Waszemu rozczarowaniu byłem i jestem zdrowy psychicznie. A Pan Panie Kadlicik, niech opublikuje swoje wyniki badań, bo jestem przekonany, iż obecnie jako żydowski Niszczyciel żydowskich zabytków, nieźle ma Pan porąbane pod „sufitem”. Dodatkowo wysługuje się Pan żydowskim szakalom w Ameryce, następcom tych, którzy są współodpowiedzialni za wymordowanie milionów biednych Żydów. To właśnie na ich nieszczęściu teraz trzepiecie kasę. To jest jeden z wielu przypadków, który nie mieści się w kategoriach ocen moralnych, tylko psychiatrycznych. Lecz się chłopie, albo zmień lekarza, bo ten do którego chodzisz, to Ciebie oszukuje! Argumenty za tym przemawiające zostawiam Panu Bolesławowi Szenicerowi.

5. Doprawdy przerażeni Waszą agresją, już zabraliśmy się do produkcji następnego teledysku, w którym będziemy przepraszać za poprzedni. Będziemy, Kadlicik, przepraszać za słońce i za deszcz. Za co tylko chcesz. Ale póki co replikę kończę fragmentem z wiersza Juliana Tuwima:

„(…) I ty fortuny skurwysynu.
Gówniarzu naperfumowany.
Co splendor oraz spleen Londynu.
Nosisz na gębie zakazanej.
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
a srać chodziłeś za chałupę.
Ty wypasiony na Ikacu,
całujcie mnie wszyscy w dupę. (…)
Leszek Bubel

PS. I jeszcze jedno, piosenki nie zamkniecie do więzienia, a są już następne!!! I ręczę Wam, że będą następni wykonawcy, wróciliśmy bowiem do czasów okupacji, podczas której kwitła zakazana piosenka.

————————————————————————–

Rzeczpospolita 15.02.2008:

Bubel ukrzyżował się w Internecie

Leszek Bubel i były kierownik Cmentarza Żydowskiego śpiewają: „Grossy i Michniki – won do Ameryki!” „Longinus Zerwimycka” – nowy teledysk byłego posła Leszka Bubla wzbudził sprzeciw środowiska żydowskiego w Polsce. Klip utrzymany w konwencji disco polo, którego autorem i wykonawcą jest Bubel, można oglądać na stronie internetowej jego Polskiej Partii Narodowej i w serwisie YouTube. Bubel był już wcześniej oskarżany o antysemickie wypowiedzi i poglądy. Warszawski sąd ukarał go nawet dwa lata temu grzywną 5 tys. zł za lżenie narodu żydowskiego. Zaskoczeniem jest fakt, że w teledysku wystąpił Bolesław Szenicer, były kierownik Cmentarza Żydowskiego w Warszawie.
Były poseł i Szenicer śpiewają między innymi: „Grossy i Michniki – won do Ameryki!”, „aj waj – Polska nie wasz kraj”, „Jestem antysemitą – i jest to moją dumą, ale tylko dla tych, co na Polskę plują” czy „polskojęzyczne media mózgi obrzezują”. Na klipie oglądamy Bubla ubranego w staropolski kontusz z szablą w ręce, który biega za dwoma aktorami w tradycyjnych strojach żydowskich. Jednym z nich jest właśnie Szenicer.

Szenicer, podobnie jak jego ojciec Pinkus Szenicer, kierował przez wiele lat Cmentarzem Żydowskim w Warszawie. Został usunięty z tego stanowiska w 2002 roku po konflikcie ze Związkiem Gmin Żydowskich w Polsce. Zarejestrował wtedy własną Gminę Wyznaniową Starozakonnych w RP. Jest członkiem Polskiej Partii Socjalistycznej, w 2005 i 2007 roku kandydował do Sejmu z listy Polskiej Partii Pracy. Kilka miesięcy temu razem z Bublem zaczął wydawać miesięcznik „Co z tą Polską”, który zdaniem twórców „porusza najważniejsze problemy będące przyczyną konfliktów w relacjach stosunków polsko-żydowskich”.

Do teledysku negatywnie odnoszą się przedstawiciele środowiska żydowskiego: – To antysemityzm w żałosnym wydaniu. Nie wystąpimy z tym do prokuratury, bo nie chcemy narażać się na śmieszność. Takie zachowania trzeba leczyć, a nie karać – komentuje Piotr Kadlcik, przewodniczący Związku Gmin Żydowskich w Polsce.
Szenicer nie widzi nic złego w swoim udziale w teledysku: – Leszek Bubel nie jest antysemitą. Ogólnie do Żydów jest pozytywnie nastawiony i często o tym pisze, ale nikt tego nie zauważa. Atakuje tylko takich ludzi jak Jan Gross czy Adam Michnik, którzy działają przeciwko interesowi Polski. W klipie pojawia się także scena, w której były poseł wisi na krzyżu. Zgromadzeni pod nim faryzeusze mają twarze m.in. Marka Edelmana, Andrzeja Wajdy czy Pawła Śpiewaka. – Jestem praktykującym katolikiem i to tylko artystyczna forma wyrazu. Szowiniści żydowscy chcą mnie ukrzyżować, bo jak można nazwać dziesięć aktów oskarżenia i ciąganie mnie po prokuraturach – broni się Bubel.

Czy prokuratura powinna się zainteresować nowym dziełem Bubla? – Jeżeli po obejrzeniu teledysku przestaję lubić daną nację lub moje uczucia religijne się obraża, to jest to przestępstwo, które prokuratura powinna ścigać z urzędu. Ostatecznie zdecydować o tym powinien jednak biegły sądowy – tłumaczy adwokat Marek Łopuszański z Warszawy.

Łukasz Cybiński
Źródło : Rzeczpospolita

Od red.: Tylko współczuć durnocie adwokata nie mającego pojęcia w czym rzecz a przy okazji kiepskiego jako obrońcy. Życzymy tłumu klientów. Bardziej nadaje się na prokuratora niż na obrońcę czegokolwiek

Leszek Bubel

Na You Tube teledysk jest dostępny pod hasłem BUBEL BAND. Toczy się tam też ożywiona dyskusja, do udziału w której zapraszamy.

Portal www.jewish.org.pl bardzo szybko zareagował na teledysk „Longinus Zerwimycka”, treść ich artykułu z komentarzem Leszka Bubla znajduje się w linku pod filmem.

Z pewnością zainteresują Cię również

Napisz komentarz