Home Biografie Czy warto być uczciwym – Pytania i odpowiedzi Leszka Bubla

Czy warto być uczciwym – Pytania i odpowiedzi Leszka Bubla

autor Admin
5k views

Czy warto być uczciwym? w życiu prywatny i publicznym?

1. Uczciwość to mniej stresu – zawsze przecież będziesz się zastanawiać czy ktoś nie odkryje Twojej nieuczciwości, musisz wymyślać, kombinować, szukać alibi. Same nerwy.

2. Uczciwość to mniej wstydu – bo kiedy kłamstwo wyjdzie na jaw, będziesz musiał(a) skonfrontować się z oszukaną osobą.

3. Uczciwość to więcej prawdziwych przyjaciół – takich, przed którymi nie masz tajemnic, wobec których nie masz wyrzutów sumienia, którzy docenią Twój charakter.

4. Uczciwość to zaufanie ze strony innych – może opowiadając o tym, jak sprytnie wybrnąłeś(aś) z jakiejś sytuacji, rozbawisz towarzystwo, jednak dasz sygnał, że jesteś nieuczciwy(a) i raczej nie można ci zaufać…

5. Uczciwość to odwaga – aby być uczciwym, trzeba być odważnym. Trudniej jest przyznać się do błędu niż wymyślić wymówkę, trudniej jest zdobyć awans dzięki swoim kwalifikacjom niż dzięki fałszywym komplementom mówionym szefowi(wej). Tak postępują tylko słabi.

6. Uczciwość to wolność – wolność od udawania kogoś, kim nie jesteś, uśmiechania się do ludzi, których nie lubisz, posiadania czegoś, co sobie przywłaszczyłeś(aś), wolność od poczucia winy. Będąc uczciwym(ą) wobec świata, będziesz uczciwy(a) wobec siebie. I na odwrót.

Z pewnością zainteresują Cię również

Napisz komentarz